Działalność

Liczą się tylko konkrety. Duże sprawy i te małe, które także zmieniają otoczenie. Zainicjowałem budowę Smoczych Skwerów w Krakowie, czyli nowoczesnych, wielofunkcyjnych placów zabaw dla dzieci i dla dorosłych.

Byłem inicjatorem programu odnowienia boisk przyszkolnych. W naszej dzielnicy powstały dwie nowoczesne hale sportowe przy szkołach na os. Słonecznym i na os. Wysokim. Przy ulicy Bulwarowej możemy się cieszyć z pięknego stadionu lekkoatletycznego. A na os. Handlowym powstaje najnowocześniejszy w Krakowie basen z podnoszonym dnem.

W ostatnim czasie wyremontowano ważne ulice w naszej dzielnicy, m.in.: ul. Andersa, ul. Obrońców Krzyża, o co zabiegałem. Przeprowadzona została także największa inwestycja drogowa ostatnich lat czyli przebudowa linii tramwajowej na odcinku Rondo Mogilskie – al. Jana Pawła II – Rondo Czyżyńskie – Plac Centralny; uciążliwa, ale bardzo potrzebna.

Bardzo aktywnie angażowałem się w rozwiązywanie wielu problemów. Systematycznie remontowane są chodniki na ważnych ciągach pieszych jak np.: przy al. Andersa i al. Przyjaźni. Powstają ścieżki rowerowe, czyniąc w ten sposób z Nowej Huty miejsce najbardziej przyjazne rowerzystom.

Dzięki moim staraniom poważne inwestycje zostały przeprowadzone w Nowohuckim Centrum Kultury. Wyremontowano dawną Salę Tańca na os. Górali, czy też zakupiono nowoczesny projektor do tak lubionego przez nowohucian Kina Sfinks na os. Górali.

To był czas działań na wielu polach. Przeprowadzono wiele remontów placówek oświatowych, dbając o jak najlepsze warunki w nowohuckich szkołach. Stale wspierano Szpital im. S. Żeromskiego wyposażając go w nowoczesny sprzęt. Podjęto wyzwanie ściągnięcia inwestorów i budowy nowych miejsc pracy na terenach wokół kombinatu starając się o rozpoczęcie projektu Nowa Huta Przyszłości.

Wiem, że liczą się tylko konkrety. Jestem skuteczny i mam już plan na następne lata.

Rozbudowa ulicy Igołomskiej i Kocmyrzowskiej. Sprawna i tania komunikacja miejska. Nowoczesne szkoły. Budowa sezonowego lodowiska przy Nowohuckim Centrum Kultury. Rozbudowa infrastruktury szkolnej, wysoka jakość edukacji. Atrakcyjne miejsca pracy. I więcej, dużo więcej. Tylko konkrety.

Materiały multimedialne:

Smocze Skwery Tomasz Urynowicz Tomasz Urynowicz Skuteczny

Korzystając ze strony urynow​icz​.com wyrażasz zgodę ma wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.

Zrozumiałem